პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამებზე სწავლის მსურველთა საყურადღებოდ
თუ პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე სწავლა თქვენთვის წელს პრიორიტეტია, მაშინ უნდა გაეცნოთ აღნიშნული ტესტის ნიმუშებს
18თუ პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე სწავლა თქვენთვის წელს პრიორიტეტია, მაშინ უნდა გაეცნოთ აღნიშნული ტესტის ნიმუშებს
102026 წლის 4, 5 და 6 თებერვალს შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგის ადმინისტრაციის თანამშრომლებისა და პროფესიული განათლების მასწავლებლებისთვის ჩატარდა პრაქტიკული ტრენინგი ხელოვნური ინტელექტის მნიშვნელობასა და გამოყენებაზე.
11შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგი აცხადებს ვაკანსიას შრომის უსაფრთხოებისა და გარემოსდაცვითი ტექნოლოგიების პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე 2025 წლის 12 დეკემბრიდან 2025 წლის 24 დეკემბრის ჩათვლით შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგის პროფესიული განათლების მასწავლებლის პოზიციაზე შემდეგი მოდულის განხორციელებისათვის:
11საქართველოს ჯანმრთელობის ახალგაზრდული ასოციაციის წარმომადგენლებს შეხვდნენ შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგის დირექტორი, საექთნო განათლების პროგრამის ხელმძღვანელი და კოლეჯის პროფესიული სტუდენტები.
262025 წლის მიღების პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამებზე სწავლა 25 ნოემბერს დაიწყო. ახალ სტუდენტებს კოლეჯის სააქტო დარბაზში დირექციის და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები მიესალმნენ და მოკლედ ესაუბრნენ კოლეჯის წარმატებებსა და მიღწევებზე. პროფესიულმა სტუდენტებმა სამახსოვრო ბრენდირებული საჩუქრები მიიღეს კოლეჯისაგან. ღონისძიების ბოლოს კი, ტრადიციულად, საზეიმო ტორტი გაიჭრა. წარმატებულ, ნაყოფიერ და საინტერესო სტუდენტობას ვუსურვებთ ჩვენს ახალგაზრდებს.
17შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგი აცხადებს ვაკანსიას შრომის უსაფრთხოებისა და გარემოსდაცვითი ტექნოლოგიების პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე 2025 წლის 17 ნოემბრიდან 2025 წლის 28 ნოემბრის ჩათვლით შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგის პროფესიული განათლების მასწავლებლის პოზიციაზე შემდეგი მოდულების განხორციელებისათვის:
30აპლიკანტების მიერ წარმოსადგენი დოკუმენტაციის წარდგენის და ხელშეკრულების გაფორმების ვადები: კოლეჯში აპლიკანტების დოკუმენტების წარდგენა ხდება პირისპირ რეჟიმში მატერიალური ფორმით. კოლეჯში აპლიკანტების დოკუმენტების წარდგენის ვადაა 2025 წლის 03 - 17 ნოემბრის ჩათვლით; პროფესიულ სტუდენტებთან კოლეჯში პირისპირ გამოცხადებით ხელშეკრულების მატერიალურად გაფორმების ვადაა 2025 წლის 19 - 21 ნოემბრის ჩათვლით;
29დღეს შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგის ვეტერინარიის სპეციალობის პროფესიული განათლების მასწავლებლებისთვის ჩატარდა ტრენინგი თემაზე: „ფრინველის დაავადებები და მათი პროფილაქტიკა“.
2017 ოქტომბერს პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამა "ფარმაცია (სააფთიაქო)" პროფესიული სტუდენტები იმყოფებოდნენ ძამას ხეობაში შემეცნებით ექსკურსიაზე. პროგრამის ხელმძღვანელმა ქალბატონმა თამარ ელიკაშვილმა და პროფესიული განათლების მასწავლებელმა ოლია ხაბაზიშვილმა დაგეგმეს პროფესიული სტუდენტებისათვის შემდეგი აქტიობები:
1310–11 ოქტომბერს საქართველოს კერძო კოლეჯების ასოციაციის ორგანიზებით მე-2 კოლეგიალური ვიზიტი გაიმართა თემაზე „ადამიანური რესურსების მართვა და განვითარება“, რომლის მასპინძლებიც იყვნენ საზოგადოებრივი კოლეჯი „ზუგდიდის აკადემია“ და კოლეჯი „ცხუმ-ეგრისი“. ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო მთელი ქვეყნის მასშტაბით 18 კოლეჯის 50-მდე წარმომადგენელმა.