საქმიანი ვიზიტი გერმანიაში
2024 წლის სექტემბერში საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგი-ს წარმომადგენლები საქმიანი ვიზიტით იმყოფებოდნენ გერმანიაში. ვიზიტის მიზანი იყო კოლეჯის საექთნო საქმის პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტების დასაქმების ხელშეწყობა გერმანიის კლინიკებში.
ფარმაცევტთა საერთაშორისო დღე აღინიშნა
25 სექტემბერს შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგში ფარმაცევტთა საერთაშორისო დღის აღსანიშნავად ღონისძიება  გაიმართა. ფარმაცია ( სააფთიაქო) პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის ხელმძღვანელმა ქალბატონმა თამარ ელიკაშვილმა მიმოიხილა ფარმაციისა და ფარმაცევტის საქმიანობა.
საგაზაფხულო მიღებაზე სწავლა დღეს დაიწყო
2024 წლის საგაზაფხულო მიღების სტუდენტებმა სწავლა დაიწყეს 16 სექტემბერს. საინფორმაციო შეხვედრაზე დამფუძნებლებმა და ადმინისტრაციის თანამშრომლებმა სასწავლო წლის დაწყება მიულოცეს პროფესიულ სტუდენტებს.
შემეცნებითი ექსკურსია უფლისციხეში
შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგის ფარმაცია (სააფთიაქო) პროფესიული საგნმანათლებლო პროგრამის 2022 წლის ჩარიცხული პროფესიული სტუდენტებისათვის მოეწყო შემეცნებითი ექსკურსია.
კოლეჯს სამინისტროს წარმომადგენლები ესტუმრნენ
შპს საზოგადოებრივმა კოლეჯმა ამაგმა უმასპინძლა სოფლის მეურნეობის დარგობრივი ქსელის მასწავლებლებთან სამუშაო შეხვედრას. შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს, პროფესიული უნარების სააგენტოს,
ვაკანსია კოლეჯში
შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგი აცხადებს ვაკანსიას სასწავლო პროცესის სპეციალისტის ვაკანტურ პოზიციაზე - 1 ვაკანტური ადგილი.
შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგი აცხადებს ვაკანსიას ინკლუზიური პროფესიული განათლების სპეციალისტის ვაკანტურ პოზიციაზე - 1 ვაკანტური ადგილი.
ტრენინგი ვეტერინარიის პროფესიული სტუდენტებისათვის
2 ივლისს შპს საზოგადოაებრივი კოლეჯი ამაგის ვეტერინარიის პროფესიული სტუდენტებისთვის ჩატარდა თეორიული და პრაქტიკული ტრენინგი FAO-ს მიერ. შეხვედრა ეხებოდა მეფუტკრეობასა და აკვაკულტურას.
აპლიკანტთა საყურადღებოდ
შეგახსენებთ, რომ შპს საზოგადოებრივი კოლეჯი ამაგში მიმდინარეობს საბუთების მიღება ვეტერინარიის პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე 2024 წლის მიღებაზე.  იმ აპლიკანტებმა, რომლებმაც მოიპოვეს ჩარიცხვის უფლება, 28 ივნისიდან 15 ივლისის ჩათვლით კოლეჯში უნდა წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტაცია:
© Copyright 2012.